Acil Para Lazım Emekliyim

Türkiye’de emeklilere sağlanan haklar oldukça kısıtlı olduğu için hayatının büyük bölümü çalışmakla geçen kişiler, belirli bir yaştan sonra da geçim derdine düşmektedir ve acil para lazım emekliyim diye veryansın etmektedirler. Devletin emeklilere sunduğu maaş, sosyal güvence ve prim gibi haklarda asgari şekilde yardımda bulunması, hangi meslek grubundan emekli olunursa olunsun bu kişiler zor durumda bırakmaktadır. Durum böyle olunca devlet kurumlarından veya özel sektörden emekli olan kişiler, emekli olduktan sonra da çalışmaya devam etmektedir. Özellikle devlet memuru emeklileri özel kurumlarda çalıştığında bu kurumların herhangi bir ikramiye ve sağlık güvencesi haklarından yararlanamamaktadır. Emekli olan kişilerin aylık gelirlerinin düşük olması, bu kişilerin acil nakit sorunu yaşamasını kaçınılmaz olarak gündeme sunmaktadır. Bankalardan kredi almak isteyen emeklilerin bazıları bu kredi borçlarını ödeyememektedir. Dolayısıyla bankalar ile kötü bir ilişki grafiği çizilmektedir. Bankalar ile yaşanan bu olumsuz gelişmeler üzerine de emeklilerin kredi notunda düşme meydana gelmektedir. Acil olarak para lazım diyen emekliler için bankaların dışında nakit para bulma yöntemleri de bulunmaktadır. Bunlar senetle veya komisyonla kredilerdir.

 

Emekliyim Acil Paraya İhtiyacım Var

v

Emekliye acil nakit kredi

Acil para almak isteyen kişilerin büyük şehirlerde ve diğer şehirlerde hem aracı kurumluk hem de kredi danışmanlığı hizmeti veren bu kurum ve kişilerden nakit para alabilmektedir. Üstelik kefilsiz, teminatsız ve en uygun faiz oranlarıyla birlikte emekliler, istedikleri oranda kredi alabilmektedir. İsteyen kişilere senetle kredi alabilir. Senetle alınan kredilerde aylık olarak ödemelerin düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Bazı emeklilerin senetle alınan kredileri ödeme dönemlerde zorluk yaşadığı bilinmektedir. Böyle durumlarda yapılan ön görüşmelerde alınacak olan kredinin miktarı önceden düşünülmelidir. Daha sonra ödeme dönemlerinde sıkıntı yaşamamak için bütün emeklilerin aylık gelirlerine göre kredi alması gerekir.

Senetle kredinin yanı sıra komisyonla da kredi alarak bankalardan çıkartılmayan kredilerin alınması ile aylık komisyon ücreti alınarak geri kalan kredi emekliye verilir. Her türlü nakit sorunlarınızın yanında olan alternatif kredi alma yöntemleri, emeklilerin tercih ettiği para bulma araçlarından birisidir. Bankaların emekliler için özel olarak sunduğu kredi imkanları da bu süreçte takip edilebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir