Tefecilere İtibar Etmeyin

Son dönemlerde internet sitelerinde çok sık bir şekilde dolaşan tefecilere itibar etmeyin. Acil ve hızlı bir şekilde para yardımı verilebileceğini belirten bu kişiler kredi verme vaadinde de bulunarak dolandırıcılık yapabilmektedir. Bankalardan kredi alamayan kişilerin acil nakit sorunlarında başvurduğu kişiler olan tefeciler, bu kişilerin zor durumlarından yararlanmaya çalışmaktadır. Bilindiği gibi artık bankalardan çok hızlı ve kolay bir  şekilde kredi alınamıyor. Kredi notu düşük olan kişiler için bu durum geçerli olsa da tefeciler ile işlem yapan kişiler arasında kredi notu yüksek olan ve bankalardan kredi alan kişiler de bulunuyor. Tefeciler, bir miktar krediyi ilk olarak verdikten sonra ona her gün faiz uygulamakta ve sizlerden aldığınız paranın çok daha fazlasını talep etmektedir. Senetle verilen kredilerde genelde bu yöntem uygulanmaktadır. Tefeciler ilk etapta büyük şehirlerde daha sık bulunurken artık daha fazla şehirde yer almaktadır. Bunun yanı sıra tefeci adresleri ve tefeci telefon numaralarına internet üzerinden de daha kolay bir şekilde ulaşılabilmektedir.

tefeci para

tefeci para

En eski kredi sağlama yöntemlerinden birisi olan tefecililik, genelde karanlık dünyalarda bulunan kişilerin üstlendiği işlemlerdir. Tefeciler üzerinden kredi alındığında mafya ortamının içerisinde kendinizi bulmamanız içten bile değildir. Bu tip durumlar üzerinden alınan paranın da kısa veya uzun vadede size nasıl bir şekilde hayır getireceği tartışmalıdır. Tefeciler üzerinden işlem yapan kişilerin aldıkları kredilerin çok daha fazlasını geri ödediği de bilinmektedir. Durum böyle olunca bankalar çok daha avantajlı bir seçenek olarak kalmaktadır. Tefeciler verdikleri kredilerde, ana para üzerinden sizlere büyük bir faiz yükü sunmaktadır. Sizler de bu faiz yükünün altında ezilebilir ve borçlarınızı kapatmak isterken daha büyük bir borcun altında kendinizi bulabilirsiniz. Bu gibi durumlardan dolayı tefeciler ile iletişimde bulunmamanız gerekir.

Acil nakit durumlarında bankalardan yardım almalı veya resmi olarak kredi veren kurum veya kişilerden yardım istemelisiniz. Tefeciler, son dönemlerde yasal olarak kredi veren senetle veya komisyonla kredi sektörünü de suistimal etmektedir. Bu kişiler, hızlı bir şekilde kredi vermelerine karşın tefeci değildir ve tefecilere karşı her zaman dikkatli olunmalıdır.

One comment on “Tefecilere İtibar Etmeyin
  1. ali dedi ki:

    Bankalardan kredi çekemiyorum acil 10000 tl ye ihtiyacım var aylık 1000 lira ödeyebileceğim şekilde yardımcı olacak varsa ulaşsin lütfen

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir